Fotogaléria - finále Fitness, 2017 Junior World Championships

Fotogaléria - finále Fitness, 2017 Junior World Championships


Účasť EastLabs Teamu na prestížnejšej súťaži 2017 IFBB Majstrovstvá sveta mužov je možná vďaka podpore partnerov a sponzorov, predovšetkým od spoločností
AMIX Nutrition a TIPSPORT SK.

Ďakujeme všetkým partnerom za podporu.

Slovensko na 2017 IFBB Majstrovstvá sveta juniorov (tie sa konali od 10. do 12. novembra v Rumunsku, v meste Bistritza) poslalo mimoriadne početnú výpravu, v ktorej sa skvelé výsledky očakávali od šestice fitnessiek. Mladé a mimoriadne talentované Slovenky získali možnosť súťažiť na TOP šampionáte IFBB organizácie v tak hojnom počte aj vďaka aktivitám prezidenta SAFKST Borisa MLSNU - ten vedeniu IFBB navrhol systém, podľa ktorého v jednotlivých kategóriách môžu krajiny postaviť na súťažné pódium neobmedezný počet súťažiacich (pôvodne to boli iba po dve súťažiace z každej krajiny). Návrh bol prijatý a tak v kategórii fitness junioriek do 163cm sme sledovali  dvojicu Pavleová - Hepnerová, v kategórii nad 163cm dokonca štvoricu fitnessiek zo Slovenska, a to Juricovú - Holbovú - Suchomelovú - Zavadzanovú.

Keď som po výsledkoch, ktoré Slovenky dosiahli na 2017 IFBB Majstrovstvách Európy písal, že zvyšok sveta nás nemôže dosithnúť, ani keby sme mu bežali oproti, myslel som to smrteľne vážne. Dôvodom je mimoriadne kvalitná (a rôznorodá) paleta odborníkov na fitness, ktorých máme (rozumej dievčat a žien, ktoré sa vytrvalo venujú detskému fitness na poli trénerskom - predovšetkým vďaka nim a tomuto konceptu žne SAFKST aktuálne úspechy na medzinárodnej scéne) a ktorí pôsobia vo viacerých centrách na Slovensku.
Počas Svetového šampionátu v Rumunsku totiž neraz sa ma pýtali tréneri (a rozhodcovia) z Ruska, Ukrajiny, Poľska, Litvy aj Maďarska na to, ako a kde sa pripravujú naše fitnessky. Všetci totiž jasne videli, že naše dievčatá nie sú výsledkom snaženia jednej, ale niekoľkých tréneriek, ktoré do choreografií voľných zostáva (a aj keď sa to nezdá, aj posilňovacích tréningov, výsledkom ktorých sú postupné, očakávané zmeny v rozvoji proporčnosti a už aj akej-takej svalnatosti postáv) dávajú svoje predstavy o súčasnom modernom fitness. Vďaka týmto trénerkám sme aktuálne na absolútnom vrchole juniorského fitness a pochopiteľná (akceptovateľná) je aj snaha aktuálneho vedenia tento trend podporiť materiálne aj finančne. Veď aj vďaka úspechom z fitness v budúcom roku budú plynúť na účty SAFKST financie zo strany štátu.


Michaela PAVLEOVÁ
... od jesenných súťaží na Slovensku dosiahla výrazný pokrok v hlavne v postave (súťažnej forme), vďaka čomu na súťažnom pódiu dala vyniknúť jasne najlepším proporciám na celej súťaži. Výrazne sa posunula aj vo voľnej zostave, ktorá aj napriek tomu, že neobsahovala tak náročné silové prvky, ako predvádzali zvyšné dievčatá z výberu Slovenska, obsahovala silnú emočnú stránku, precítenie a (aj napriek nízkemu veku), rozhodcami oceňovanú ženskosť.
Slovami chvály za jej voľnú zostavu nešetrila TOP trénerka z Ruska a prvá PRO fitnesska z tohto regiónu Iveta STACENKO (tá po semifinálovom aj finálovom kole nadšene tlieskala a keď sa nám stretli pohľady, s úsmevom na tvári a prstom zapichnutým na odchádzajúcu Pavleovú mi ukazovala - TO JE FITNESS!). A nad malým počtom silových prvkov v jej prípade iba mávla rukou so slovami - to docvičí, má na to čas.
Pavleová s prehľadom zvíťazila v kategórii do 163cm a vďaka lepšej koncepcii postavy (a aj formy) jednoznačne získala titul absolútnej šampiónky.


Kristína JURICOVÁ
... rozhodcom ukázala na pódiu rovnakú zostavu ako na Európskom šampionáte, zvládla ju však výrazne istejšie, navyše dokázala (od súťaží na Slovensku) zapracovať na postave a výsledkom bol titul Svetovej šamiónky v kategórii nad 163cm.
Juricová je rovnako veľkým talentom ako Pavleová, má pred ňou "náskok" v tom, že aktuálne zvláda aj náročné silové prvky. Ak sa chce stať aj absolútnou víťazkou prestížnych súťaží, musí sa zamerať na proporčnosť postavy. Dôvod? O titul absolútnej víťazky sa totiž aj vo fitness rozhoduje iba v jednom kole - v hodnotení postavy. A v Rumunsku za Pavleovou v tomto kole jasne zaostávala.
Osobne si myslím, že ak by rozhodcovia hodnotili aj v tomto prípade zostavu + postavu, víťazstvo Pavleovej by nemuselo byť tak jednoznačné. A bolo by vôbec? To je otázka, na ktorú ťažko odpovedať.


Karolína HOLBOVÁ, Karin SUCHOMELOVÁ, Anna HEPNEROVÁ, Lucia ZAVADZANOVÁ
... čo meno, to unikátny talent na Slovenskej fitness scéne. Čo meno, to jedinečná voľná zostava. Právom neunikli pozornosti tých rozhodcov, ktorí okrem emócií od fitnessiek očakávajú aj náročnosť voľných zostáva (dávam do pozornosti Hepnerovú, ktorá mala v semifinále práve zostavu najlepšie hodnotenú zo všetkých fitnessiek v kategórii do 163cm), Suchomelovú (tú hodnotenie voľnej zostavy "potiahlo" na bronzovú priečku). Fitness je však o vyrovnanosti voľnej zostavy a aj postavy - vďaka tomu Holbová dosiahla fantastický výsledok v podobe striebra v kategórii nad 163cm.
Všetky dievčatá ukázali v Rumunsku očakávaný progres, k dokonalosti (a posunu vo výsledkových listinách vyššie) pochopiteľne (aj vzhľadom na vek) musia ešte popracovať na postave - aby nedávali konkurentkám výhodu! To je však časom ľahko spliteľná úloha v prípade, ak budú postupovať podľa rozumne zostavených tréningových, ale aj výživových postupov tak, aby si dokázali zachovať aktuálnu proporčnosť. Ak to dokážu, na TOP priečkach na IFBB súťaži akejkoľve úrovne čakám veľkú tlačenicu a vyrovaný boj. Boj práve spomenutých Sloveniek o kovy najcennejšie.

Aké výsledky dosiahli naše fitnessky na 2017 IFBB Majstrovstvách sveta junioriek?

  • Michaela PAVLEOVÁ ... 1. miesto v kategórii do 163cm + absolútny titul
  • Kristína JURICOVÁ ... 1. miesto v kategórii nad 163cm
  • Katolína HOLBOVÁ ... 2. miesto v kategórii nad 163cm
  • Karin SUCHOMELOVÁ ... 3. miesto v kategórii nad 163cm
  • Anna HEPNEROVÁ ... 4. miesto v kategórii do 163cm
  • Lucia ZAVADZANOVÁ ... 6. miesto v kategórii nad 163cm

Fotogaléria - fifinále Fitness, 2017 Junior World Championships ... 297 fotografií

Diskusia k článku:

AMIX diskusia