Fotogaléria - Bodyfitness, 2017 Junior World Championships

Fotogaléria - Bodyfitness, 2017 Junior World Championships


Účasť EastLabs Teamu na prestížnejšej súťaži 2017 IFBB Majstrovstvá sveta mužov je možná vďaka podpore partnerov a sponzorov, predovšetkým od spoločností
AMIX Nutrition a TIPSPORT SK.

Ďakujeme všetkým partnerom za podporu.

Tak, ako je zvykom na väčšine TOP súťaží organizovaných pod hlavičkou IFBB, aj na 2017 IFBB Majstrovstvách sveta juniorov a masters nechýbali členovia EastLabs Teamu. V Rumunsku, v meste Bistritsa sme sledovali vystúpenia mimoriadne početného výberu Slovenska, ktorého členovia počas dvoch dni sa zapojili do bojov o cenné kovy. V sobotu, 11. novembra 2017, sme mali možnosť vidieť na pódiu Slovensky súťažiace z nominácií bodyfitness (juniorky a masters), bikinifitness (juniorky) a fitness (juniorky; tie mali v sobotu semifinále, v nedeľu je finále), na pódiu sa ukázali aj juniori z nominácie classic bodybuilding aj vekovo najstarší masters bodybuilderi. V nedeľu sme držali palce okrem finalistiek z juniorského fitness aj juniorským bodybuilderom, súťažiacim z kategórií men´s physique aj masters bodybuilderom od 40 do 50 rokov. Do Rumunska po vlastnej ose prišla aj Eva KVASNIČKOVÁ, ktorú som poprosil o zhodnotenie dievčenských kategórií. Eva sa zhostila úlohy veľmi rýchlo - tu je výsledok jej snaženia (report som doplnil o svoje poznámky).

Eva KVASNIČKOVÁ: Počas prvého súťažného dňa sa v Rumunsku predstavilo na pódiu 6 veľmi atraktívnych slovenských bodyfitnessiek, z toho 4 v kategórií Junior Bodyfitness Open a po jednej súťažiacej v kategóriách Masters Bodyfitness Open nad 35 a Masters Bodyfitness Open nad 45 rokov.

Junior Bodyfitness

V kategórií sa predstavilo 21 súťažiacich, pričom boj o zlato zviedli kvalitne pripravená Češka Tereza Linhartová a Švédka Johanna Svan. Obe by nepochybne mohli miešať hlavné karty aj v medzi seniorkami a verím že na Majstrovstvách Sveta žien vo Francúzsku sa tiež obidve objavia na TOP6 priečkach svojich výškových kategórií. Pri kategórií bodyfitness junioriek je tiež nutné dodať, že prebehla ako OPEN, čiže bez delenia výšky a za účasti 21 bodyfitnessiek. Umiestnenia teda nie sú úplne zrovnateľné s inými šampionátmi, kde boli juniorky delené do výškových kategórií - vysoké dievčatá tak boli v Rumunsku v jasnej výhode v proporčnosti postavy.

Andrea JÓSZAYOVÁ ... juniorská Majsterka Európy Andrea Józsayová bohužiaľ nezopakovala svoju bezchybnú formu z 2017 Európskeho šampionátu a doplatila tak na svoje proporčné nedostatky, ktoré pri svojom zlate na jar 2017v Santa Susanne "vykryla" spomínanou najlepšou formou z celej kategórie. V Rumunsku napriek tomu mala v rámci Slovenských bodyfitnessiek najviac svalovej hmoty, dokonca ukázala aj slušnú formu, ale čo “prejde” niekomu, nemusia rozhodcovia kvôli inej proporčnostiam v inom prípade akceptovať. Pre Andreu bude asi platiť aj do budúcna, že ak chce zopakovať jarný víťazný triumf, musí na medzinárodné pódia nosiť tak "tvrdú" formu s akou súťaženie i začala. V opačnom prípade potom musí pretrpieť situáciu ako tento víkend, kedy ju rozhodcovia prehliadli a nepostúpila dokonca ani z eliminácie. (ortieľ s ktorým sa ja ani Igor nestotožňujeme, ale riešenie vidíme práve vo vykrytí proporcíí dokonalou formou.)

Adriana SOJKOVÁ ... po postupe do semifinále napokon obsadila 9.miesto. V budúcnosti určite môže ťažiť zo svojho efektne úzkeho pásu a dobrého vzhľadu, na kategóriu bodyfitness však bude potrebovať (nie len medzi seniorkami, ale ako ukázal tento šampionát aj medzi juniorkami) výrazne viacej svalov.

Viera BOŽÍKOVÁ ... sa určite teší z finálovej 6.priečky a v budúcich sezónach nevidíme dôvod, aby sa neumiestňovala (medzi juniorkami) ešte lepšie - pokiaľ sa jej podarí vytvrdiť formu a zvoliť takú variantu záverečnej prípravy, kde nebude pri porovnávacích štvrťobratoch pôsobiť na rozhodcov zbytočne neistým dojmom.

Silvia FIALKOVÁ ... vzhľadovo jedna z najatraktívnejších pretekárok na pódiu, by nepochybne pri o niečo lepšej forme mala na krku jeden z cenných kovov. Za tretím miestom zaostávala o 8 bodov, avšak okrem nedotiahnutej formy Silvii nemáme čo vytknúť (Igor mal snáď ešte výhrady k farbe) – decentný technicky pekný pózing, atraktívny vzhľad a celkovo veľmi elegantný look jej priniesol v rámci slovenských juniorských bodyfitnessiek najlepšie umiestnenie, zemiakové 4. miesto.

Poznámka Igor Kopček: Eva vystihla podstatu a zhodnotila juniorské bodyfitnessky zo Slovenska prísnym, ale objektívnym pohľadom.
Andrea JÓSZAYOVÁ
... keby ste sa ma opýtali "prečo Jószayová neprešla elimináciou" odpovedal by som rovnako ako Kvasničková - horšia forma ako na Európskom šampionáte (chýbala mi svalová ostrosť, ktorú zakrývala na pódiu zbytočná vrstva tuku/vody - na doladenie formy potrebovala ešte 2-3 týždne), proporčnosť (v čase po Európe zrejme nabrala zbytočne veľa hmoty, ktorá sa jej v závere prípravy udržala na masívnejších nohách a horná časť tela za stehnami jasne zaostávala - vznikla tu teda disproporcia) a pridal by som aj smolu tzn. menej šťastia (v rámci porovnávania bola v skupine, kde boli proporčne lepšie dievčatá a rozhodcovia ich "posunuli" pred Andreu; samozrejme, nepomohlo jej aj to, že v tejto kategórii súťažila s ďalšími troma Slovenkami, ktoré sú proporčne pred ňou). Napriek tomu, jej miesto som videl v semifinálovej 15-ke, aj keď by to na finále nestačilo.
Adriana SOJKOVÁ ... extrémne úzky pás, široké plecia, dlhé nohy, atraktívny vzhľad doplnený o bezchybnú prezentáciu. To sú atribúty, ktorými Sojková môže bodovať v bodyfitness ... ak na pódiu ukáže viac svalovej hmoty, viac kvality.
Viera BOŽÍKOVÁ ... je pravdou, že na pódiu neukázala svoju najlepšiu formu, ale predviedla sa v najlepšom "svetle" zo všetkých súťaží, na ktorých som ju mal možnosť sledovať. Pochválim ju za pózing a prezentáciu (samozrejme, stále je tam neistota, prešľapovanie z nohy na nohu pri štvrťobratoch, ale v postojoch už stojí tak, aby vynikla jej skvelá proporčnosť), ak sa dokáže posunúť smerom, ktorý som naznačil pri Sojkovej, výsledkovo sa posunie vyššie.
Silvia FIALKOVÁ ... aktuálne najlepšia juniorská bodyfitnesska na scéne Slovenska v tomto roku, ktorej k zisku cenného kovu chýbala len o máličko lepšia forma (tu jej nepomohla tmavšia farba - ak forma nie je dokonalá, tmavý odtieň zbytočne zakrýva "nezreteľné" detaily). Už teraz má Fialková k dispozícii všetko, čo má mať úspešná bodyfitnesska (proporcie, slušná forma, atraktívnosť, prezentácia), ak nájde kľúč k tomu, aby v deň D a hodinu H na pódium nastúpila ostrejšia ako v Rumunsku, môže porážať aj najlepšie juniorské bodyfitnessky Európy, či sveta.

Výsledky, ktoré dosiahli bodyfitnessky zo Slovenska na 2017 IFBB Majstrovstvách sveta

  • Silvia FIALKOVÁ ... 4. miesto
  • Viera BOŽÍKOVÁ ... 6. miesto
  • Adriana SOJKOVÁ ... 9. miesto
  • Andrea JÓSZAYOVÁ ... nepostúpila do semifinále

Bodyfitness, 2017 Junior World Championships

Diskusia k článku:

AMIX diskusia