Fotogaléria - Bodyfitness 35-44y, 2017 Masters World Championships

Fotogaléria - Bodyfitness 35-44y, 2017 Masters World Championships


Účasť EastLabs Teamu na prestížnejšej súťaži 2017 IFBB Majstrovstvá sveta mužov je možná vďaka podpore partnerov a sponzorov, predovšetkým od spoločností
AMIX Nutrition a TIPSPORT SK.

Ďakujeme všetkým partnerom za podporu.

Tak, ako je zvykom na väčšine TOP súťaží organizovaných pod hlavičkou IFBB, aj na 2017 IFBB Majstrovstvách sveta juniorov a masters nechýbali členovia EastLabs Teamu. V Rumunsku, v meste Bistritsa sme sledovali vystúpenia mimoriadne početného výberu Slovenska, ktorého členovia počas dvoch dni sa zapojili do bojov o cenné kovy. V sobotu, 11. novembra 2017, sme mali možnosť vidieť na pódiu Slovensky súťažiace z nominácií bodyfitness (juniorky a masters), bikinifitness (juniorky) a fitness (juniorky; tie mali v sobotu semifinále, v nedeľu je finále), na pódiu sa ukázali aj juniori z nominácie classic bodybuilding aj vekovo najstarší masters bodybuilderi. V nedeľu sme držali palce okrem finalistiek z juniorského fitness aj juniorským bodybuilderom, súťažiacim z kategórií men´s physique aj masters bodybuilderom od 40 do 50 rokov. Do Rumunska po vlastnej ose prišla aj Eva KVASNIČKOVÁ, ktorú som poprosil o zhodnotenie dievčenských kategórií. Eva sa zhostila úlohy veľmi rýchlo - tu je výsledok jej snaženia.

Master´s Bodyfitness - od 35 do 44 rokov

Bodyfitness medzi masters súťažiacimi patrí medzi obľúbené nominácie a v Rumunsku sa na pódiu predstavilo 26 pretekárok. Eliminácia prebiehala v dvoch separátnych line-upoch, slabšie pripravené pretekárky by človek napočítal na prstoch jednej ruky, takže aj postup do semifinále nebol triviálnou záležitosťou. Ako pri juniorkách, aj v masterskách porota jasne ukázala, že zlato z Európskeho šampionátu na IFBB Majstrovstvách sveta "nič neznamená" a aj overall Európska víťazka Marina Chamoun zo Švédska sa kvoli slabšej forme tu skončila až na 5. mieste.


Janka KNOTKOVÁ ... do semifinále postúpila bez zaváhania a v ňom nakoniec obsadila 10. miesto. Janke nie je veľmi čo vytýkať, pri menšom počte pretekárok (prípadne pri rozdelení mastersiek na dve výškové kategórie) by nepochybne bola vo finále, ale pri tak silnej konkurencii si finálové miesta delili typovo navlas rovnaké - 2 poľské a 2 ruské pretekárky, v spoločností dvoch vysokánskych bodyfitnessiek (Nemky Diana Petry, ktorá sa mne osobne páčila najviac, a už spomenutej absolútnej Majsterky Európy masters Mariny Chamoun).

Bodyfitness 35-44y, 2017 Masters World Championships

 

Diskusia k článku:

AMIX diskusia