Fotogaléria - Bodyfitness over 45y, 2017 Masters World Championships

Fotogaléria - Bodyfitness over 45y, 2017 Masters World Championships


Účasť EastLabs Teamu na prestížnejšej súťaži 2017 IFBB Majstrovstvá sveta mužov je možná vďaka podpore partnerov a sponzorov, predovšetkým od spoločností
AMIX Nutrition a TIPSPORT SK.

Ďakujeme všetkým partnerom za podporu.

Tak, ako je zvykom na väčšine TOP súťaží organizovaných pod hlavičkou IFBB, aj na 2017 IFBB Majstrovstvách sveta juniorov a masters nechýbali členovia EastLabs Teamu. V Rumunsku, v meste Bistritsa sme sledovali vystúpenia mimoriadne početného výberu Slovenska, ktorého členovia počas dvoch dni sa zapojili do bojov o cenné kovy. V sobotu, 11. novembra 2017, sme mali možnosť vidieť na pódiu Slovensky súťažiace z nominácií bodyfitness (juniorky a masters), bikinifitness (juniorky) a fitness (juniorky; tie mali v sobotu semifinále, v nedeľu je finále), na pódiu sa ukázali aj juniori z nominácie classic bodybuilding aj vekovo najstarší masters bodybuilderi. V nedeľu sme držali palce okrem finalistiek z juniorského fitness aj juniorským bodybuilderom, súťažiacim z kategórií men´s physique aj masters bodybuilderom od 40 do 50 rokov.

Do Rumunska po vlastnej ose prišla aj Eva KVASNIČKOVÁ, ktorú som poprosil o zhodnotenie dievčenských kategórií. Eva sa zhostila úlohy veľmi rýchlo - tu je výsledok jej snaženia.

Master´s Bodyfitness - nad 45 rokov

Zlatý klinec reportu z nominácií bodyfitness prišiel (aj vďaka Slovensku) na záver. Iveta VANEKOVÁ a jej víťazstvo bolo nepochybným zadosťučinením nie len jej samej, ale aj všetkým, ktorí ju za posledné roky sledovali a nechápali jej sústavné súťažné nedocenenie.

Ivetku som spoznala na Majstrovstvách Slovenska 2014 v Nitre, kde ma už v šatni upútala proporčnosťou a aj formou, krásnou tvárou a v podstate všetkým ďalším, doslova svietila aj na pódiu. Napriek tomu, že nebola (pre mňa nepochopiteľne) na Slovensku na TOP3 pozícii, vycestovala na vlastné náklady na 2014 IFBB Majstrovstvá Európy 2014, kde sa umiestnila (ak si dobre pamätám) na finálovom 5. mieste. Aj kvôli pocitu "ukrivdili ste jej!" som v tomto roku mala obrovskú radosť, keď som videla, že sa Ivetka vrátila na súťažné pódia.

2017 SAFKST Majstrovstvá Slovenska masters síce opäť "nedopadli" tak ako som predpokladala, avšak verím, že jej titul MAJSTERKY SVETA bude kompenzovať všetky jej predchádzajúce nedocenenia. Iveta sa v rumunskej Bistritzi predviedla jemne subtílnejšia než pred troma rokmi, no formou, bezchybným pózingom, eleganciou a naozaj najkrajšou tváričkou celej kategórie od začiatku do konca na pódiu jasne dominovala. Radosť sa bolo na ňu dívať a pri vyhlasovaní výsledkov sme si s Igorom takmer až “kúsali nechty”, aby porota zdieľala náš názor. Zdieľala! A my sa tešíme a gratulujeme.

Bodyfitness over 45y, 2017 Masters World Championships

Diskusia k článku:

AMIX diskusia