V IFBB International sa menil súťažný kalendár pre rok 2020

V IFBB International sa menil súťažný kalendár pre rok 2020

Účasť EastLabsPhoto.comTeam-u na TOP súťažiach IFBB International scény a organizácie Elite PRO aj v roku 2019 je možná vďaka podpore od spoločnosti AMIX Nutrition a ďalších partnerov. Ďakujeme za podporu, vážime si spoluprácu s vami. Vďaka Vašej podpore majú fanúšikovia bodybuilding/fitness scény na Slovensku informácie aj o členoch združenia Asociácia Elite PRO.

Napriek koronakríza organizácia IFBB International, v ktorej je prezidentom Rafael SANTONJA, robí všetko pre to, aby súťažiaci z Európy a zvyšku sveta mali možnosť súťažiť aj v roku 2020. Po súťaži 2020 IFBB Diamond Cup Malta a 2020 IFBB Majstrovstvách Európy v súťažnom IFBB kalendári nájdete ďalšie príležitosti na súťaženie.

Bohužiaľ, kvôli rozhodnutiu VV SAFKST z 26. augusta 2020 sa NIKTO zo športovcov Slovenska, členov SAFKST, (až do odvolania) nemôže zúčastniť medzinárodných IFBB súťaží. Najbližšie dni ukážu, či Mlsna, Matejíčka, Kovalčík a zástupca športovcov vo VV SAFKST Hečko (od neho by som očakával, že bude nekompromisne stáť práve na strane športovcov) prehodnotia svoje rozhodnutie a či napokon súťažiaci zo Slovenska získajú súhlas aspoň na individuálne štarty na súťažiach zo série IFBB Diamond Cup a medzinárodných pohárových súťažiach. Dôvod?

Aj tak si cestovné náklady, ubytovanie a poplatky za štart hradia z vlastného vrecka, od roku 2017 na 99% pohárových medzinárodných súťažiach  športovci Slovenska súťažia bez podpory delegáta resp. rozhodcu zo Slovenska, spomeniem aj aktuálnu skutočnosť - akékoľvek administratívne obmedzovanie ich slobodnej vôle priniesie snahu opustiť rady SAFKST a hľadať možnosti na súťaženie v iných národných federáciách. Pravdou ale je, že v SAFKST stále v platnosti je ďalšie (voči športovcom jasne reštrikčné) rozhodnutie VV SAFKST ešte z roku 2019, podľa ktorého na medzinárodnej scéne môžu súťažiť iba tí, ktorí majú za sebou určený počet štartov na scéne domácej.

Aktuálna informácia z centrály IFBB hovorí, že (okrem reprezentantov Slovenska, pre ktorých platí rozhodnutie VV SAFKST) zvyšok súťažiacich pod hlavičkou IFBB International má možnosť súťažiť aj na 2020 IFBB Majstrovstvách sveta:

  • nominácia fit model ... v platnosti ostáva termín aj miesto konania tzn. 17. až 19. október 2020, Riga, Lotyšsko
  • všetky nominácie juniori ... v platnosti ostáva termín aj miesto konania tzn. 23. až 26. október 2020, Cluj Napoca, Rumunsko
  • všetky nominácie muži, ženy, masters ... v platnosti ostáva termín konania tzn. 5. až 9. november 2020, šampionát sa ale uskutoční v Španielsku, v letovisku Santa Susanna
  • viac informácií o súťažiach ... získate na oficiálnej stránke IFBB

Diskusia k článku:

AMIX diskusia
áno áno áno
autor: admin | dátum: 29.09.2020 11:00:45
Je to tak ... jeseň a zima určite priať organizátorom súťaží nebude - súhlasím
Chyba
autor: Oplan | dátum: 27.09.2020 08:20:12
V open federáciách silového trojboja hneď po uvoľnení prebehli v lete všetky odložené súťaže. Všetky federácie ktoré odložili súťaže na jeseň či zimu ich nakoniec budú musieť zrušiť.