SAFKST - kto bude reprezentovať Slovensko na 2021 IFBB World Championships?

SAFKST - kto bude reprezentovať Slovensko na 2021 IFBB World Championships?

Účasť EastLabsPhoto.com Team-u na TOP súťažiach IFBB International scény a organizácie Elite PRO je možná vďaka podpore od spoločnosti AMIX Nutrition a ďalších partnerov. Ďakujeme za podporu, vážime si spoluprácu s vami. Vďaka Vašej podpore majú fanúšikovia bodybuilding/fitness scény na Slovensku informácie aj o súťažiacich z organizácie Elite PRO.

Už o niekoľko dní, presnejšie 3. novembra 2021, v Santa Susanna prezentáciou, vážením a meraním súťažiacich odštartujú 2021 IFBB Majstrovstvá sveta v kulturistike a fitness, všetkých nominácií a všetkých vekových kategórií. Podľa predpokladov, vedenie SAFKST na tento šampionát posiela desiatky súťažiacich, ktorých o tom, že sú súčasťou reprezentácie Slovenska, po prvýkrát informuje formou nominačných listov.
SImona BABICOVÁ

"Áno, informáciu o nominačných listoch som zachytil aj ja vo Facebook statuse Simony BABICOVEJ - tá bola správne nominovaná vďaka výsledkom na domácej, ale aj medzinárodnej scéne na spomínaný IFBB Svetový šampionát v Santa Susanna", povedal pre náš portál Igor KOPČEK. "Je to veľký úspech nelen pre ňu, ale ako upresnila, aj pre trénerskú dvojicu Bella - Kvasnovský, pretože Babicová sa do reprezentácie dostala po zmene nominácie. Bikinifitness vymenila za wellnessfitness a urobila dobre. Pravdou ale je, že Svetový šampionát bude ťažkou súťažou a nielen pre ňu, ale aj pre ostatných športovcov/členov výpravy bude veľkou výzvou. Prečo?

V predchádzajúcich týždňoch z viacerých strán (aj z centrály IFBB) som zachytil informáciu o tom, že po 1,5 roku prísnych pandemických opatrení spomínaný šampionát sa stane (poznámka - čo sa počtu účastníkov týka), historicky najväčšou súťažou zorganizovanou pod hlavičkou IFBB International. Len z Ruska by malo prísť viac ako 200 športovcov (predpokladám však, že mnohí z nich stroskotajú pri získavaní víz pre vstup do Schengenu, čiže aj do Španielska) a to aj napriek tomu, že v Santa Susanna v súlade s reštrikciami prijatými voči Rusku nemôžu súťažiť pod vlajkou, resp. znakmi Ruska. Dokonca v prípade víťazstva súťažiacich z Ruska im hrať nebude ruská hymna, ale iba vybraná časť skladby Čajkovského. Viac ako 60 športovcov príde z Česka, do sto zo Španielska a Talianska atď."

Kto by mohol reprezentovať Slovensko?

Igor Kopček predpokladá, že členovia početného EastLabs Team-u v Santa Susanna budú sledovať vystúpenie viac ako 50 súťažiacich zo Slovenska - z nich mnohí budú reprezentovať Slovensko (ako členovia SAFKST), ale aj iné národné športové zväzy, ktoré sú členmi IFBB.

"Je to tak. V minulom, ale aj v tomto roku sme pod hlavičkou Belgicka, Holandska, Írska, UK, ale aj Česka videli nastupovať na súťažné pódiá viacerých športovcov, ktorí majú väzby na Slovensko. Za všetkých spomeniem masters bikinifitnessku Károvú, ktorá v roku 2020, po odchode zo SAFKST, súťaží za Česko a práve pod vlajkou Česka sa stala IFBB Svetovou šampiónkou vo vekovej kategórii masters. Aj keď vedenie SAFKST zatiaľ oficiálne nezverejnilo zoznam súťažiacich, ktorí budúci týždeň odcestujú do Santa Susanna, z čiastkových informácií, ktoré sa objavujú na Facebooku, ale aj v lokálnych médiách, nie je ťažké vyskladať si predpokladané zloženie reprezentačného výberu SAFKST.", doplnil Igor KOPČEK.

Otázkou je, akú krajinu bude reprezentovať na 2021 IFBB Majstrovstvách sveta dvojica Boris PALOVIČ - Marianna PALOVIČOVÁ, aj či príležitosť bojovať o cenné kovy dostanú Slováci, s ktorými sa pravidelne stretávame na Európskych šampionátoch z Írska a UK. SAFKST reprezentácia Slovenska by mohla mať napríklad nasledovné zloženie:

Kulturistika mužov
Vlado HOLOTA
Roman VAVREČAN

Games/Classic Bodybuilding, Classic Physique
Tomáš SMREK
Martin SAGAN
Peter TATARKA
možne ešte 1-2 súťažiaci z nominácie men´s physique junior/senior

Fitness
Michal BARBIER
Kristína JURICOVÁ
Tatiana ONDRUŠKOVÁ
Karin SUCHOMELOVÁ
Nelli NOVODOMSKÁ
Pulína MELUŠOVÁ
Daniela CIVÁŇOVÁ

Junior bodybuilding nominácie
Sebastián GRÍSNIK
Andrej SOKOLOVSKÝ
Jakub BUBNIAK

Master bodybuilding nominácie
Peter TATARKA
Jozef GREGUŠ
Peter KOKOŠKA
Michal MOKOŠ
Fero FEJA
Miro ŠKADRA
Emil KOPŠÍK
Ľubomír LUKÁČ

Bodyfitness
Viera BOŽÍKOVÁ
Gitka PEČEŇOVÁ

Welleness
Ela MASARYKOVÁ
Natália POPROCKÁ
Simona BABICOVÁ

Bikinifitness
Katka KLIMASOVÁ
Natália KAPUSTOVÁ
Aneta TICHÁ
Beáta GRAŇAKOVÁ
Natália TRGOVÁ
Barbora VOSÁTKOVÁ
Olívia ČAMBALOVÁ
Michaela PANČUŠKOVÁ
Zuzana SATMARYOVÁ
Lívia VYSOCKÁ
možno ďalšie 2-3 súťažiace

Fitness Challenge
Slovensko bolo mimoriadne úspešné v tejto nominácii na súťaži Fitness Sports Games. Minimálne Martina NAMEŠPETROVÁ jasne deklarovala, že má záujme súťažiť v tejto nominácii, kde by využila svoj mimoriadny silový a zároveň vytrvalostný potenciál. V tejto nominácii úspešná bola aj MASARYKOVÁ, KUČEROVÁ, BARBIER, ŠKADRA a spol. Ak SAFKST nomináciu Fitness Challenge neobsadí, bude to zásadná chyba.


Ako dopadla finančná kontrola Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu v SAFKST?
KLIKNI a ČÍTAJ!Fiančná kontrola SAFKST


Diskusia k článku:

AMIX diskusia