Registrácia na 2022 IFBB World Fitness Championship South Korea

Registrácia na 2022 IFBB World Fitness Championship South Korea

Účasť EastLabsPhoto.com Team-u na TOP súťažiach IFBB International scény a organizácie Elite PRO je možná vďaka podpore od spoločnosti AMIX Nutrition a ďalších partnerov. Ďakujeme za podporu, vážime si spoluprácu s vami. Vďaka Vašej podpore majú fanúšikovia bodybuilding/fitness scény na Slovensku informácie aj o súťažiacich z organizácie Elite PRO.

Po rokoch sa IFBB Svetový šampionát seniorov (a zároveň aj juniorov) opäť koná v niektorej z krajín Ázie a organizátori z Južnej Kórei robia všatko pre jeho zdarný priebeh. V hlavnom meste Soul účastníkov IFBB Majstrovstiev sveta na letisku čakal takmer 20 členný team dobrovoľníkov z IFBB federácie Kórei, ktorí mali na starosti koordináciu presunu z letiska Incheon do dejiska šampionátu, do 250km vzdialeného mesta Yeongju. Tí nezabudli každý národný team privítať, rozdali im vlajočky domácej krajiny a fotografovali, aby fotografie veľmi rýchlo "posunulu" na všetky dostupné sociálne siete.
Incheon

V Južnej Kórei pôsobí aj člen EastLabs Photo Team-u Igor Kopček, ktorý pozorne sleduje dianie v dejisku šampionátu a do redakcie posiela nielen fotografie a videa, ale aj prvé postrehy z Južnej Kórei.

"Základnou otázkou pre účastníkov každej IFBB súťaže je, kedy a v akom poradí nastúpia súťažiaci na súťažné pódium.", uviedol  pre náš portál Igor KOPČEK. "V tomto prípade otázkou aj bolo, ako sa organizátori vysporiadajú s neúčasťou spravidla mimoriadane početného výberu reprezentantiek Ruska na tomto IFBB Svetovom šampionáte (mimochodom, v týchto zložitých časoch všade dávajú najavo mimoriadnu podporu Ukrajine) výsledkom čoho je nižšie účasť v niektorých kategóriách v porovnaní s "predkovidovými" časmi.
Prvé informácie hovorili o spájaní tých kategórií a nominácií, v ktorých nebude súťažiť minimálne 5 súťažiacich, aktuálne podľa včera zverejneného zoznamu súťažných kategórií je jasné, že otvárať sa budú aj tie kategórie, kde budú prihlásené minimálne 3 súťažiace. Výnimkou je nominácie Junior Bodyfitness, kde súťažiť budu iba 2 mladé bodyfitnessky."

SVK Team - IFBB Majstrovstvá sveta

"Výber Slovenska absolvoval bez problémov registráciu, dievčatá a fitness šampión Michal BARBIER sa zúčastnili aj slávnostného otvorenia šampionátu, ktoré sa uskutočnilo vo veľkoryso riešenej športovej hale, kde sa bude konať samotný šampionát (pozn. fotografie aj videoklipy z úvodnej akcie šampionátu si môžete pozreť na našom Facebook profile). Ako som uviedol v úvodnom článku, Slovensko reprezentujú predovšetkým súťažiace z nominácie Acrobatic Fitness a Bikinifitness juniorky (ktoré doplnili senior/masters bikinifitnessky, dve wellnessfitnessky, už spomínaný Barbier a po rokoch aj jedna Women´s Physique súťažiaca). Opäť vyslovím ľútosť, že miesto v reprezentačnom výbere Slovenska nenašli 2-3 bodyfitnessky, ďalšie 1-2 seniorské bikinifitnessky a súťažiace z nominácie Artistic Fitness.

Okrem reprezentantov Slovenska, ktorých je na šampionáte 15, máme v Južnej Kórei rozhodcov zo Slovenska - na registrácii som videl dvojicu HLINKA - MLSNA, na slávnostnom ceremoniáli k nimi pribudla MLSNOVÁ, v predbežnom zozname účastníkov šampionátu figurovalo aj meno MATEJÍČKU.

Výpravu dopĺňajú extradelegáti - tých tu máme (ak som dobre počítal) štyroch. Tak ako v prípade iných výprav, jedná sa o príbuzných súťažiacich, ktorí si náklady spojené s vycestovaním a pobytom na šampionáte platia z vlastného vrecka (tie v ich prípade prevýšili hranicu 2.000€). O súťažiace zo Slovenska sa starať bude dvojica Zaukolec - Kanuščáková.", uviedol Igor KOPČEK.

2022 IFBB World Fitness Championships - registrácia

Diskusia k článku:

AMIX diskusia