vznikol aj vďaka podpore od spoločnosti
AMIX Nutrition.

Už v utorok odchádza EastLabs Photo Team na ďalšiu prestížnu IFBB súťaž, ktorou nesporne sú 2022 IFBB Majstrovstvá sveta mužov. Tie sa opäť uskutočnia v Španielsku, v letovisku Santa Susanna, zároveň so súťažou IFBB World Cup, kde príležitosť na súťaženie získajú aj juniorky a ženy (tzn. tie, pre ktoré cesta do Južnej Kórei, na 2022 IFBB Majstrovstvá sveta žien bola príliš finančne náročná, alebo vzhľadom na vzdialenosť, komplikovaná). Podľa predbežných informácií, už v stredu, tzn. 2. novembra 2022, na registrácii budeme sledovať váženie, meranie a prezentáciu takmer 800 súťažiacich z celého sveta.
Najväčšiu výpravu do Španielska posiela kulturisticky mimoriadne silný Irán (66 súťažiacich), Španielsko (46 súťažiacich), Turecko (37 súťažiacich), Francúzsko (30 súťažiacich), Poľsko (29), Spojené Arabské Emiráty, Taliansko, Egypt a Japonsko (25).
Podľa predbežných štartových listín početnú výpravu bude mať aj Slovensko - okrem 6 extradelegátov (tí si poplatky a letenky hradia z vlastných zdrojov rovnako ako tí súťažiaci, ktorí súťažiť budú iba v masters vekových kategóriách), by to mali byť traja rozhodcovia (Lipták, Mlsnová, Mlsna), reprezentačný tréner Kokoška a 22 športovcov.
Kto bude reprezentovať Slovensko?
- Peter TATARKA
- Martin SAGAN
- Ján SOTÁK
- Marek MITERKO
- Miroslav ŠKADRA
- Sebastián TOMAĽA
- Róbert KAŇUK
- Michal MOKOŠ
- František FEJA
- Marek ZAJONC
- Andrej MARKOVIČ ... iba masters
- Jozef GREGUŠ ... iba masters
- Ján KRÁL ... iba masters
- Stanislav SLIMÁK ... iba masters
- Roman VOLÁK ... iba masters
- Radovan BEŽO ... iba masters
- Michal BARBIER
- Elena MASARYKOVÁ
- Tatiana ONDRUŠKOVÁ
- Daniela CIVÁŇOVÁ
- Nelli NOVODOMSKÁ
- Zoja SIROTNÁ