KASprof Security Liga a Noc Bojov - prichádza záverečné kolo!

KASprof Security Liga a Noc Bojov - prichádza záverečné kolo!

Nový rok prináša so sebou aj posledné kolo 6. ročníka medzinárodnej amatérskej KASprof Security Ligy (MMA & Armwrestling) a Slovenskú národnú ligu pretláčania rukou. Veľké finále unikátneho projektu sa tentokrát odohrá 28. januára 2017 v hlavnom meste Slovenska.

Po uplynulých dvoch kolách, ktoré sa konali na strednom a východnom Slovensku, prichádza na rad západné Slovensko. V Bratislave za dverami Športovej haly Mladosť sa stretnú tí najlepší amatérski zápasníci MMA, ktorí zabojujú o posledné cenné body a pretekári s najsilnejšími rukami. Teraz pôjde naozaj do tuhého. Posledné kolo KSL rozhodne, kto sa nominuje na gala show NOC BOJOV 7 a stretne sa v súboji o titulový opasok s minuloročným víťazom v danej váhovej kategórií.

KSL má medzinárodný charakter, bojuje sa v troch kolách po ktorých sa sčítajú body, čo je jasnou zárukou toho, že do veľkého finále sa dostanú naozaj len tí najlepší.
V kategórií do 65kg, to vyzerá zaujímavo. Po 10 bodov má mladý poľský zápasník Mikolaj Polka a Viktor Pálfy z KAC Košice. O tom kto sa stretne vo finále s prvým držiteľom titulu KSL Champion Matejom Vondrom teda rozhodne záverečné kolo.
Najpočetnejšou kategóriu tento rok bola jednoznačne váhovka do 75kg. Momentálne sa na jej čele nachádza Juraj Ratičák z KASprof Security bul team Orava, ktorý minulý rok prehral s poľským borcom Lukaszom Goralom. Podarí sa mu tento rok vybojovať opasok?
Do 85 kg sa s 18 bodmi nachádza na vrchole tabuľky Peter Kurák z KASprof Security bul team Orava, ktorý sa minulý rok taktiež prebojoval až do finále, ale v kategórií do 95kg, kde však nestačil na skúsenejšieho Gabriela Toroka z MMA Psycho team Košice. Gabriel sa však po získaní titulového opasku rozhodol ísť cestou profíka, takže v amatérskej lige už nemôže súťažiť. Minulý rok sa stal držiteľom opasku do 85kg Peter Sifka z rovnakého klubu ako Peter Kurák. Tu teda vzniká zaujímavá situácia. Ak by sa ani po treťom kole nič nezmenilo, do finále by postúpil ďalší v poradí z tabuľky. Peter Kurák by teda dostal právo zabojovať o opasok nasledujúci rok.
Do 95 kg je na prvom mieste v tabuľke s 20 bodmi Martin Martančík z KASprof Security bul teamu Orava. Za ním sa nachádzajú dvaja borci z MMA Psycho teamu Košice. Ako sme už spomínali minuloročný víťaz skončil s MMA na amatérskej úrovni, tým pádom vznikajú dve nominačné miesta. Už teraz teda môžeme potvrdiť že finále bude v Oravsko – Košickej zostave.
Ťažká kategória nad 95kg zostala tento rok neobsadená. Prvým držiteľom opasku z minulého roka sa stal Jozef Krššák z KASprof Security bul team Orava. Ak by sa ani na treťom kole nenašiel nik, kto by sa mu rozhodol postaviť, jeho súper mu bude na finále dosadený. Sú to však zatiaľ len predbežné výsledky po 2. kole KSL.

Finálové dvojice na NOC BOJOV 7 budeme vedieť s istotou potvrdiť až po záverečnom kole, ktoré sa bude konať 28. januára 2017 v Športovej hale Mladosť v Bratislave.

Diskusia k článku:

AMIX diskusia