14 ročný Slovák zvládol benchpress s 245kg ťažkou činkou!

14 ročný Slovák zvládol benchpress s 245kg ťažkou činkou!

Silový trojboj určite nepatrí medzi najobľúbenejšie športy a priznávam, aj ja ho sledujem iba okrajovo. Siláci však v minulosti pútali pozornosť širokej verejnosti a pravdou je, že aj v súčasnej dobe extrémne silové výkony si zasluhujú našu pozornosť. Obzvlášť, ak ich predvádzajú súťažiaci zo Slovenska.

Aktuálne nám v našej e-mail schránke "pristála" zaujímavá informácia, s ktorou sa chcem podeliť aj s priaznivcami portálu EastLabs.SK. Čo táto správa obsahuje? Čítajte!

Neskutočný úspech mladého Bardejovčana - Janík Velgos pokoril svetový rekord!

V dňoch od 13. do 15. mája 2016 sa konali v meste Odesa na Ukrajine, Medzinárodné Majstrovstvá Ukrajiny v silovom trojboji, v tlaku na lavičke a mrtvom ťahu, ktorých na pozvanie prezidenta Ukrainian Powerlifting Association Yevheniya Pavlov‎a, sa zúčastnila aj výprava Slovenska v zložení:

  • Ján Matej ... viceprezident GPC
  • Ľuboslav Velgos ... prezident SAST
  • Janík Velgos ... pretekár

Preteky boli na vysokej úrovni, v úžasnej, priateľskej atmosfére, kde práca ukrajinských rozhodcov aj organizátorov bola ocenená aj zo strany zahraničných hostí. Súťažiaci na tejto súťaži vytvorili 12 svetových rekordov, medzi ktorými jeden si na svoje konto pripísal aj Bardejovčan Ján Velgos. V akej kategórii?
Ešte iba 14 ročný Janík Velgos súťažil v kategórii "Teens 13 až 16 rokov", v hmotnostnej kategórii do 125kg zvládol v tlaku v ľahu na rovnej lavičke činku o hmotnosti 245kg (čím utvoril nový svetový rekord dorastencov). Týmto výkonom zároveň získal titul Majstra Ukrajiny a Absolútneho víťaza dorastencov, bez rozdielu hmotnosti a veku pretekára. Aké výkony už tento mladý silový trojbojár zvládol?

  • silový trojboj ... drep 270kg, tlak na lavičke 240kg , mŕtvy ťah 210kg, spolu 720kg
  • tlak na lavičke ... 245kg

14 ročný Janik Velgos zvládol benchpress s 245kg ťažkou činkou!
Diskusia k článku:

AMIX diskusia