2012 IFBB Mr. Olympia Amateur - Kuvajt

2012 IFBB Mr. Olympia Amateur - Kuvajt

Igor Kopček ... 3. december 2012 - aktuálne pre vás finalizujeme kompletnú videogalériu z 2012 IFBB Mr. Olympia Amateur, ktorá sa uskutočnila tento víkend v exotickom Kuvajte. Videoklipy, ktoré vám priblížia kompletný priebeh finálovej časti šampionátu, postupne nájdete na našom portáli v nasledujúcich dňoch.
1. videoklip ... 2012 Mr. Olympia Amateur - overchamp/absolútny víťaz
2. videoklip ... 2012 Mr. Olympia Amateur - kategória nad 100 kg
3. videoklip ... 2012 Mr. Olympia Amateur - kategória do 100 kg
4. videoklip ... 2012 Mr. Olympia Amateur - kategória do 90 kg
5. videoklip ... 2012 Mr. Olympia Amateur - kategória do 85 kg
6. videoklip ... 2012 Mr. Olympia Amateur - kategória do 80 kg
7. videoklip ... 2012 Mr. Olympia Amateur - kategória do 75 kg
8. videoklip ... 2012 Mr. Olympia Amateur - kategória do 70 kg

Igor Kopček ... 1. december 2012  - včera neskoro v noci skončili finálové porovnávania a súboj o absolútneho víťaza 2. ročníka súťaže Mr. Olympia Amateur, ktorá sa konala v exotickom Kuvajte. Organizátor "amatérskej Olympie" pripravil pre súťažiacich v každej kategórii zaujímavé finančné odmeny (víťaz získal 5.000USD, za druhé miesto bola prémia 3.000USD a tretí v poradí získal 2.000USD), čím pritiahol na súťažné pódium aj borcov, ktorí sa spravidla na IFBB súťažiach objavujú iba výnimočne. Jedným z nich bol aj už spomínaný 128kg ťažký Mamdouh Elssbiay, ktorý zvíťazil v kategórii nad 100 kg a podľa predpokladov získal aj titul absolútneho víťaza. Čo to pre Mamdouha znamená?
Nielen zisk PRO karty, ale aj postup na budúcoročnú Mr. Olympia. Iba pripomeniem, že promotér Mr. Olympia Robin Chang mi spomenul, že vzhľadom na mimoriadne podmienky, ktoré pre súťažiacich vytvoril organizátor Bader Jassim Boodai v Kuvajte je pravdepodobné, že v nasledujúcich rokoch sa v tomto atraktívnom meste môže uskutočniť Mr. Olympia Amateur, na ktorej budú môcť nastúpiť súťažiaci nielen z Ázie, Afriky a Arabských krajín, ale aj z Európy. Bader Jassim Boodai je nielen majiteľom luxusného Oxygen Gym-u a prezidentom Kuvajtskej IFBB, je to aj mimoriadne úspešný obchodník, má podporu aj amatérskej IFBB, jej prezidenta Rafaela Santonju, takže tieto plány majú reálnu podstatu.
2012 Mr. Olympia Amateur bola úspešná aj pre EastLabs Team - okrem spolupráce s IFBB Kuvajt sme priamo s prezidentom IFBB Ázia šejkom Abdula Bin Rašid al Khalifom rozprávali o vzájomnej veľmi úzkej spolupráci, výsledkom rozhovorov bolo pozvanie do Bahrajnu (do hlavného mesta Manama by sme mali odcestovať už v pondelok - ak sa nám podarí zvládnuť všetky náležitosti spojené s vízovou povinnosťou), kde sa uskutoční národný šampionát a kde by sme mali prezentovať projekt, na základe ktorého šejk podnikne ďalšie kroky.
Aktuálne sa nachádzam v Turecku, pripojenie na internet nie je práve optimálne, napriek tomu sa pokúsim postupne "nahadzovať" do fotogalérií chýbajúce fotografie zo semifinále, aj finále.
fotogaléria ... 2012 Mr. Olympia Amateur - results/výsledky
fotogaléria ... 2012 Mr. Olympia Amateur - overchampion/absolútny víťaz
fotogaléria ... 2012 Mr. Olympia Amateur - nad 100kg
fotogaléria ... 2012 Mr. Olympia Amateur - do 100kg
fotogaléria ... 2012 Mr. Olympia Amateur - do 90kg
fotogaléria ... 2012 Mr. Olympia Amateur - do 85kg
fotogaléria ... 2012 Mr. Olympia Amateur - do 80kg
fotogaléria ... 2012 Mr. Olympia Amateur - do 75kg
fotogaléria ... 2012 Mr. Olympia Amateur - do 70kg

Igor Kopček ... 30. november 2012 o 14:00 - v Kuvajte skončili semifinálové porovnávania a už teraz, 3 hodiny pred začiatkom finále je jasné, kto sa stane víťazom - na pódiu doslova žiaril 25 ročný (organizátor a hlavný promotér 2012 Mr Olympia Amateur, člen miestnej rodiny šejkov Bader Jassim Boodai mi počas semifinále prezradil, že 26 rokov bude mať až budúci rok) Egypťan žijúci v Kuvajte, 128kg vážiaci Mamdouh Elssbiay. Mimochodom, Bader Jassim Boodai mi ukázal fotografiu spred dvoch rokov, na ktorej Mamdouh vyzeral ako priemerný začiatočník v čase, kedy prišiel do Oxygen Gym-u - toto luxusné centrum vlastní práve Bader Jassim Boodai. Postupne vám plním fotogalérie, myslím, že Mamdouha Elssbiay v najťažšej kategórii určite neprehliadnete.

Igor Kopček ... 30. november 2012 o 7:00 - o necelú hodinku začnú v Kuvajte semifinálové porovnávania 2. ročníka súťaže Mr. Olympia Amateur, ktorej sa zúčastňuje výrazne menej súťažiacich, ako sa pôvodne predpokladalo - o niečo viac, ako 70.
do 70 kg - 13
do 75 kg - 12
do 80 kg - 10
do 85 kg - 7
do 90 kg - 14
do 100 kg - 7
nad 100 kg - 7

Igor Kopček ... 29. november 2012 - krátko pred pol šiestou ráno miestneho času (u nás, na Slovensku bolo o 2 hodiny menej) som po lete z Budapešti do Istanbulu a 3 hodinách strávených v naozaj luxusnom lietadle som pristál v Kuvajtskom hlavnom meste. Víza mi udelili bez problémov, taxikár (spočiatku som myslel, že je nafetovaný - stále si dookola spieval a keď zaznela miestna "hitovka", nechýbalo veľa a začal by tancovať za volantom aj napriek tomu, že sme sa rútili po ceste rýchlosťou vysoko nad 100 km) ma bezpečne doviezol do oficiálneho hotela 2012 Mr. Olympia Amateur, kde ma už čakal kamarát Tony z Malty. Tony je veľký fanúšik bodybuildingu a zároveň obchodník, ktorý každú súťaž využije na nejaký biznis. Hotel Plazza nepatrí medzi to najlepšie, čo som zažil, ale do Kuvajtu som neprišiel oddychovať, ale za prácou - aktuálne je už v plnom prúde registrácia súťažiacich (generálny sekretár IFBB Bill Tierney dostal prihlášky od viac ako stovky bodybuilderov z Ázie, Arabských štátov a Afriky), postupne vám budem dopĺňať aj nasledujúcu fotogalériu.
fotogaléria ... 2012 IFBB Mr. Olympia Amateur - váženie

Igor Kopček ... 28. novembra 2012 - dnes podvečer odchádza EastLabs Team do Kuvajtu, kde sa v dňoch 29. a 30. novembra 2012 uskutoční 2. ročník súťaže IFBB Amateur Olympia. Iba pripomeniem, že ročník 1. sa uskutočnil pred približne 18. mesiacmi v Londýne a určený bol predovšetkým pre súťažiacich z Európy (v Kuvajte na súťažné pódium môžu nastúpiť členovia IFBB federácií z Ázie, Arabských krajín a Afrika). Koncept amatérskych "olympií" sa po súťaži v Londýne transformoval do súčasnej podoby, ktorá okrem štatútu profesionála pre absolútneho víťaza ponúka aj účasť na najprestížnejšej súťaži profesionálneho bodybuildingu - Mr. Olympia. Iba pripomeniem, že sprievodnou akciou mimoriadne vydareného projektu EVL´S Prague Pro bola Bikini Amateur Olympia, víťazkou ktorej sa stala Vladimíra Krásová.
EastLabs Team do Kuvajtu dorazí zajtra v skorých ranných hodinách, podvečer je v pláne prezentácia a váženie, 30. novembra odštartuje súťaž semifinálovými a finálovými porovnaniami.

Diskusia k článku:

AMIX diskusia
Bez predmetu
autor: admin | dátum: 02.12.2012 15:16:31
no no no, neprežíval by som to. Je to začínajúci projekt, aj Pro Olympia pozná počiatočné ročníky, kedy na pódiu nastúpil jeden, alebo dvaja súťažiaci. Na všetkom sa dajú nájsť chyby. Skôr by ma zaujímalo, kam sa to posunie v nasledujúcich rokoch. A súhlasím, tej gynekomastie na pódiu bolo ako maku.
?!
autor: kritik | dátum: 01.12.2012 17:21:49
Dufam, ze ma zas niekto za tento moj komentar do...be, ale neviem akym sposobom tato sutaz ziskala titul amaterskej olympie a navyse dat absolutku sice fakt borcovi, ale takemu co pravdepodobne este koji minimalne trojcata je totalna dehonestacia tohto sportu!!! Musi to bit do oci i slepemu, humus! :-/