2013 Fujairah Bodybuilding Championships - pohárová súťaž v kulturistike v Dubaji

2013 Fujairah Bodybuilding Championships - pohárová súťaž v kulturistike v Dubaji

2013 Fujairah Bodybuilding Championships bola prvou súťažou organizovanou na území Spojených Arabských Emirátov pod hlavičkou AFBF od návratu tejto krajiny Perzského zálivu do „rodiny“ federácie IFBB. Oficiálny návrat sa uskutočnil na volebnom kongrese v Bahraine, ktoré sa za Spojené Arabské Emiráty zúčastnil šejk Abdullah Bin Hamad ALSHARQIU – ten bol samozrejme prítomný aj na súťaži 2013 Fujairah Bodybuilding Championships.

Na súťažné pódium nastupovali súťažiaci rôznej úrovne, ktorí súťažili v troch kategóriách – do 75kg (víťazom sa stal Feras Tahan zo Sýrie, pôsobí v UAE), do 85kg (víťazom sa stal Eduarda Pineda Jr. z Filipín, pôsobí v Kuvajte) a nad 85kg (víťazom sa stal čerstvý AFBF Majster Ázie z kategórie do 90 kg, Iránec Mehdy Ayeri). Absolútnym víťazom sa vďaka masívnosti a extrémnej kvalite stal Mehdi Ayer, ktorý v tomto roku chce ešte absolvovať v amatérskom tábore súťaž Mr. Olympia Amateur v Indii a možno aj IFBB Majstrovstvá sveta v Maroku. V budúcom roku chce šťastie skúsiť medzi profesionálmi v kategórii do 212lbs. Mimochodom, ak sa uskutoční jeho prestup do PRO tábora, profesionálnu premiéru by mohol absolvovať na prvej mužskej profesionálnej súťaži organizovanej na Slovensku pod názvom Mozolani Pro Classic.

Ja iba dodám, že takmer všetky súťaže organizované členskými krajinami AFBF v Perzskom zálive majú "otvorený" charakter tzn. že sa ich môžu zúčastniť aj súťažiaci z Európy. Súťaže organizované členskými federáciami AFBF v Kuvajte, Katare, Spojených Arabských Emirátoch či Bahrajne sú napriek tomu, že sú určené pre amatérskych kulturistov bohato dotované a najlepší bodybuilderi si nezriedka "podelia" balík peňazí, ktorý obsahuje aj niekoľko desiatok tisíc dolárov.

2013 Fujairah Bodybuilding Championships
Zdroje KuwaitBodybuilding.com
Foto Eisa Mohammed Ali

Diskusia k článku:

AMIX diskusia