Výsledkové listiny - 2018 IFBB Diamond Cup Ostrava

Stále platí, že asociácia hradí cestovné/pobytové/štartové náklady tým reprezentantom, ktorí nastúpia v seniorských a juniorských kategóriách na IFBB Majstrovstvách Európy a IFBB Majstrovstvách sveta. Masters súťažiaci na týchto súťažiach môžu štartovať "za vlastné", rovnako ako tí súťažiaci, ktorí nastupujú na súťaže zo série IFBB Diamond Cup. Prečo bodybuilderi a fitnessky zo Slovenska neváhajú zaplatiť štartový poplatok cca 200-250€, uhradiť cestovné náklady a ubytovanie (tiež rádovo v stovkách eur) za možnosť súťažiť v Srbsku, Poľsku, Česku, na Malte, či Luxembursku v rámci série Diamond Cup? Keď som sa na to pýtal, odpovede boli dvojakého druhu:
  • prvá možnosť ... ukázať sa aj na medzinárodnej scéne, pred medzinárodným rozhodcovským zborom (ktorý má často odlišný pohľad na danú nomináciu, ako rozhodcovské zbory na Slovensku) a overiť si aj takto svoju výkonnosť v porovnaní so zahraničnou konkurenciou
  • druhá možnosť ... boj o Elite PRO kartu, ktorá prinesie súťažiacim viac nezávislosti

Mimoriadne početná výprava zo Slovenska sa zúčastnila pred dvoma týždňami súťaže 2018 Diamond Cup Ostrava a výsledky, ktoré reprezentanti Slovenska dosiahli boli mimoriadne.
"Slovensko malo v Ostrave takmer 20 reprezentantov, z ktorých až siedmi reálne bojovali o Elite PRO kartu", povedala pre portál EastLabs.SK medzinárodná rozhodkyňa a bývalá reprezentačná trénerka asociácie Natália LENÁRTOVÁ (poznámka - práve tú na tomto poste po zmene vo vedení asociácie nahradilo Mlsnovo vedenie dvojicou Korpáš - Machalová; Korpáš bol v minulom roku z asociácie vylúčený, Machalovú odvolal z postu repre trénerky Výkonný výbor asociácie tesne pred 2018 Európskym šampionátom). "V tomto roku som rozhodovala na tretej súťaži v rade v sérii Diamond Cup (poznámka - Natália si cestovné a pobytové náklady hradí z vlastného vrecka a ako jediná zo Slovenska rozhodovala na troch Diamond Cupoch; dodám, že dvojica Mlsna - Mlsnová sa zúčastnila súťaže Diamond Cup Malta) a viem, že boj o Elite PRO kartu je pre mnohých súťažiacich primárnym dôvodom na súťaženie. V Ostrave uspeli vo svojich kategóriách bikinfitnessky Graňáková, Szombáthová a Čambalová, medzi kulturistami sa darilo Tatarkovi a Tóthovi, v nominácii klasická kulturistika uspel Palovič a medzi mes fyzikmi opät uspel Antoš. Elite PRO kartu napokon získala Graňáková a Tatarka, veľmi blízko však k jej zisku bola Čambalová s Antošom, ktorých odstup na 2. miesto v absolútnom poradí bol iba jeden, jediný bod."

Pohľad do výsledkových listín hovorí však aj o niečom inom - Slovensko (okrem skvelých výsledkov) opakovane získalo aj výsledky, na ktoré by sa najradšej zabudlo. Tak, ako tomu bolo na súťaži 2018 Diamond Cup Poľsko, 2018 Panatta World Cup, aj v Ostrave niektorí súťažiaci zo Slovenska končili na posledných/predposledných miestach.