Report - kto získal podporu od spoločnosti YAMAMOTO Slovakia?

Report - kto získal podporu od spoločnosti YAMAMOTO Slovakia?


651 záujemcov zo Slovenska (ale aj z Čiech - pripomíname, že rovnaká akcia sa pripravuje aj v Českej republike) prejavilo záujem o podporu zo strany spoločnosti YAMAMOTO Slovakia a trénerskej dvojice Melišová - Zaukolec a zapojilo sa do projektu YAMAMOTO Slovakia kasting. Odborná porota napokon do finále vybrala 25 dievčat (z nich sa finále zúčastnilo 24) a 15 chlapcov (z nich sa finále zúčastnilo 12), ktorí tento víkend v Púchove, pred zrakmi majiteľov spoločnosti (manželov Andrášových), Julky Melišovej, Michala Zaukoleca, Ondřeja Kmošťáka, Patrika Valacha, Zuzany Kardšovej, Michaely Sallut, Sackie Cakoci a ďalších hostí mali možnosť predviesť svoje dispozície aj schopnosti. Individuálny pohovor ukázal, že pre veľkú väčšinu účastníkov je najväčším problémom kvalitné trénerské vedenie, suplementačná podpora od stabilného partnera (ktorým nesporne je spoločnosť YAMAMOTO Slovakia) je však pre každého oceňovaným bonusom.

Čo rozhodlo o zložení 6 člennej finálovej skupinu v prípade dievčat a 5 člennej finálovej skupiny v prípade chlapcov? Už individuálna prezentácia proporcií, kde na prvý pohľad bolo jasné, kto má a kto nemá šancu reálne bojovať o podporu od spoločnosti YAMAMOTO Slovakia a trénerské vedenie dvojice Melišová - Zaukolec.
V prípade dievčat ma prakticky okamžite upútalo 8-9 súťažiacich (to, že som sa nemýlil potvrdila skutočnosť, že práve z nich porota do finále vybrala všetky finalistky), v prípade chlapcov ako-tak moje kritéria splnili dvaja (obaja nechýbali vo finále). Pripomeniem, že aktuálna forma nebola pre mňa rozhodujúca, rozhodovali proporcie a predpoklady pre nomináciu, v ktorej dievčatá (a aj chlapci) plánovali súťažiť.

Aj tu sa však ukázalo (rovnako ako na mnohých súťažiach, ktoré som mal možnosť sledovať pod hlavičkou SAFKST a IFBB), že účastníčkam/účastníkom niekedy chýba reálny pohľad na svoj talent - často sa totiž stretávam s tým, že chlapci hodiaci sa skôr do nominácie men´s physique vytrvalo (a nezmyselne) chcú súťažiť medzi klasikmi, alebo bodybuildermi, dievčatá s predpokladmi pre bodyfitness, alebo wellness fitness sú "očarené" módnym bikinifitness.

Treba si uvedomiť jedno (obrazne povedané) - to, že mám bicykel neznamená, že zo mňa bude Sagan, to že trénujem vo fitness centre ešte neznamená, že budem úspešná v žiadanom bikinifitness. Reálny pohľad je vždy rozhodujúci pre ďalšie smerovanie (s ktorým sa pravidelne stretávajú dievčatá napríklad na projektoch BikiniFitness Camp organizovaných s pomocou partnerov pod hlavičkou FitnessŠkola s.r.o. - v roku 2017 medzi hlavných partnerov pribudla práve spoločnosť YAMAMOTO Slovakia). Práve tu zohráva rozhodujúcu úlohu skúsené trénerske vedenie.
Tvrdím - bikinifitnessky môže k úspešným výsledkom doviesť v rozhodujúcej miere predovšetkým žena - trénerka (najlepšie so vlastnou skúsenosťou so súťažným pódiom). Bodyfitnessky, samozrejme aj mensfyzikov a kulturistov môžu viesť aj muži - tréneri. Optimálnou variantou je však vždy trénerský team, kde pôsobia vedľa seba trénerky, prípadne trénerky a aj tréneri. Team, kde každý má (v rámci danej nominácie) na starosti svoju časť prípravy na súťaž - niekto rieši tréning, niekto stravu a suplentáciu, niekto pózovanie, prezentáciu, výber plaviek, líčenie atď.

Kto postúpil do 6 členného finále medzi dievčatami?

 • č. 15 Natália REMIÁŠOVÁ, 22 rokov ... svoje pôsobenie vidí v nominácii bikinifitness
 • č. 9 Barbora PLANÁ, 17 rokov ... svoje pôsobenie vidí v nominácii bikinifitness
 • č. 3 Kristína LACKOVÁ, 17 rokov ... svoje pôsobenie vidí v nominácii bodyfitness
 • č. 7 Scarlett ŽABKOVÁ, 22 rokov ... svoje pôsobenie vidí v nominácii bikinifitness
 • č. 10 Viktória ŠPRLOVÁ, 16 rokov ... svoje pôsobenie vidí v nominácii bikinifitness
 • č. 18 Michaela ĎUBEKOVÁ, 16 rokov ... svoje pôsobenie vidí v nominácii bikinifitness

Kto postúpil do 5 členného finále medzi chlapcami?

 • č. 2 Roman BIZÍK, 17 rokov
 • č. 5 Lukáš KRENŽELÁK, 19 rokov
 • č. 6 Leo LEVICKÝ, 21 rokov
 • č. 7 Jozef RAJČAN
 • č. 12 Ondřej MARTINOVSKÝ, 18 rokov

Kto bol vybraný do YAMAMOTO Teamu?

 • Natália REMIÁŠOVÁ ... získala zadarmo 12 mesačnú trénerskú podporu v hodnote 2400€ (12x200€) od Julky Melišovej plus suplementačnú podporu od spoločnosti YAMAMOTO Slovakia
 • Barbora PLANÁ ... získala zadarmo 3 mesačnú trénerskú podporu v hodnote 600€ (3x200€) od Julky Melišovej plus suplementačnú podporu od spoločnosti YAMAMOTO Slovakia; v prípade, že sa spoluráca osvedčí, podpora bude rozšírená na 12 mesiacov
 • Leo LEVICKÝ ... získal zadarmo 12 mesačnú trénerskú podporu v hodnote 2400€ (12x200€) od Michala Zaukoleca plus suplementačnú podporu od spoločnosti YAMAMOTO Slovakia

Diskusia k článku:

AMIX diskusia